Quality

המגזין שלנו

עמוד הבית > ביטוח חיים – הצעד שיבטיח עוגן ...

הרשמו למגזין

תודה על פנייתך, נחזור אליך בהקדם

הרשמו למגזין

תודה על פנייתך, נחזור אליך בהקדם
ביטוח חיים – הצעד שיבטיח עוגן כלכלי לבני משפחתך

ביטוח חיים – הצעד שיבטיח עוגן כלכלי לבני משפחתך

כל מה שנדרש לדעת על הגנה לביטוח החיים למשפחה, ביטוח חיים היא הזדמנות לדאוג לעתיד משפחתך מבעוד מועד ולספק להם מקור הכנסה במקרה של פטירה בטרם עת

ביטוח חיים אמנם עוסק בנושא רגיש, בלשון המעטה, שרבים מעדיפים להתכחש אליו אלא שהתקופה האחרונה לימדה אותנו עד כמה כיסוי ביטוחי הוא המענה הנדרש למציאות הבלתי צפויה של חיינו. רכישת ביטוח חיים היא הזדמנות לדאוג לעתיד משפחתך מבעוד מועד ולספק להם מקור הכנסה במקרה של פטירה בטרם עת (לפני גיל 75).

מהו ביטוח חיים?

ביטוח חיים, המוכר גם בתור ביטוח ריסק, הוא למעשה פוליסה המזכה את היקרים לך (המוטבים – הורים, ילדים, נכדים או כל אדם אחר שנבחר) בפיצוי כספי משמעותי במקרה של מוות. המענק הכספי, המחושב לפי מאפייני המבוטח והסכום שבחר לבטח עצמו, מספק עוגן כלכלי ליקירך שכן ברוב המקרים, מלבד ההתמודדות עם האובדן הקשה, נלווים גם קשיים פיננסיים שעלולים להשפיע מהותית על קיום רווחת המשפחה ולהוות אתגר להמשך יציבותה הכלכלית.


מי נדרש לביטוח חיים ומתי רצוי לרכוש?

ביטוח חיים נועד עבור כל אחד שנדרש לדאוג למשפחתו וקרוביו. הביטוח ניתן לרכישה עבור שכירים ועצמאיים כאחד, ועשוי להוות גם כרובד משלים לצד ביטוח השארים הקיים בקרן הפנסיה. במסגרת הפוליסה, רשאי המבוטח להחליט אילו מוטבים יקבלו את הכסף במקרה של פטירה תוך בחירה איזה חלק יחסי יינתן לכל אחד, מסך כל החסכונות, הביטוחים ופוליסת הריסק עצמה.

חשוב לציין כי הפיצוי הכספי אינו תלוי בסכומים אחרים המגיעים למוטבים מפוליסות ביטוח אחרות שהיו ברשות המבוטח. כמו-כן, סכום הפיצוי צמוד מדד במטרה לשמור על ערכו בהתאם לשינויים הכלכליים במשק.

את ביטוח החיים ניתן לרכוש בכל עת אך כלל המנחה הוא להקדים ככל שניתן כיוון שלא ניתן לדעת מתי נזדקק לו ובמציאות השברירית של חיינו זה עלול להגיע בפתאומיות, לא עלינו. מעבר לכך, רכישת ביטוח בגיל מוקדם היא צעד שעשוי לחסוך עלויות ולהוות מגן כלכלי עתידי מבעוד מועד.


איך לבחור ביטוח חיים מתאים?

למרות שעל פניו נראה כי מדובר במוצר פשוט להבנה, בפועל התאמת הביטוח היא עניין מורכב יותר, מאחר ויש לכל חברת ביטוח מגוון רחב של הרחבות וכיסויים במקרים נוספים. ישנן גם שיטות תמחור שונות וסוגי ביטוחים שכוללים בתוכם רכיב מסוים של ביטוח ריסק.

בשל כך, סיוע וייעוץ של סוכן ביטוח מיומן נחוצה ביותר בכל הקשור להרכבת והתאמת ביטוח חיים שיענה באופן מקיף על פרופיל המבוטח וצרכיו, כך שיספק מטרייה ביטוחית בעת הצורך. ראוי לציין כי הסוכן משמש בנוסף גם כגורם מוסמך המתנהל מול חברת הביטוח למיצוי הזכויות ולהגשת התביעה, שכן מדובר לא פעם בהליך מסורבל ומייגע.

בשורה התחתונה

ביטוח החיים הוא צעד הכרחי להבטחת המשך שגרת חייהם של קרובייך, ללא צורך בהסתגלות למציאות כלכלית חדשה ומגבילה. בסוכנות הביטוח קוואליטי עומדים לרשותך סוכנים מקצועיים ואמינים, ומזמינים אותך לפגישה אישית או שיחת ייעוץ טלפונית לבחינת סכום ביטוח החיים התואם לצרכיך.

חשוב לציין כי גם אם רכשת בעבר ביטוח חיים, ניתן לבחון כעת האם יש צורך בעדכון סכומי הביטוח או שינוי המסלול והאם קיימת האפשרות לחסוך בעלויות. אל תתפשר על הדאגה לעתיד היקרים לך. רק בריאות.

כותב המאמר: אופיר דהאן מומחה ביטוח ופיננסים מבית קוואלטי

אופיר דהאן

*מידע זה אינו מהווה יעוץ משפטי, המלצה או חוות דעת ואין בו תחליף לייעוץ ו/או שיווק פנסיוני אישי ו/או תחליף לשיווק השקעות אישי המתחשב בצרכי הלקוח, ואין בו כדי להחליף את הוראות הדין ו/או תקנון המוצר הרלוונטי.

ביטוח חיים – הצעד שיבטיח עוגן כלכלי לבני משפחתך

דברו איתנו!

תודה על פנייתך, נחזור אליך בהקדם

דברו איתנו!

תודה על פנייתך, נחזור אליך בהקדם