Quality

המגזין שלנו

עמוד הבית > "לא אגזים אם אגיד שהגשמתי...

"לא אגזים אם אגיד שהגשמתי חלום ופרצתי את תקרת הזכוכית" – סוכני ביטוח מספרים על ההחלטה לצאת לעצמאות כלכלית

"לא אגזים אם אגיד שהגשמתי חלום ופרצתי את תקרת הזכוכית" – סוכני ביטוח מספרים על ההחלטה לצאת לעצמאות כלכלית

השנה האחרונה הייתה ללא ספק אחת התקופות המאתגרות שידענו. התפשטות מגפת הקורונה הביאה עמה נזק כלכלי עצום למשק המקומי ומכה אנושה עבור מאות אלפי מועסקים שמצאו עצמם לפתע ללא מקור פרנסה. עם זאת, מסתבר שלמשבר יש גם השלכות חיוביות על אלו שהחליטו לנצל את המצב כדי להמציא עצמם מחדש ולצאת לדרך עצמאית

רבים מהעוסקים בתחום הביטוח מבקשים כעת להשתלב כסוכנים עצמאיים במטרה להבטיח עתיד כלכלי טוב יותר. אלא שהיציאה לעולם העצמאות מלווה בחששות טבעיים באשר ליכולת לייצר הכנסה שוטפת וביטחון תעסוקתי. נוכח זה, רבים מאלו פונים לבית הסוכן 'קוואליטי', שהפך מוקד משיכה באחרונה עבור מי שמחפש נחיתה רכה בעולם העצמאות.

לשם כך, כינסנו ארבעה סוכני ביטוח לענות על השאלות שמציפות כל אחד לפני הקפיצה לעולם העצמאיים, על החוויה בשנה הראשונה שנחשבת למאתגרת, בייחוד בתקופה זו, איך הצליחו להתגבר על הקשיים, מה היתרונות בעבודה עם בית הסוכן 'קוואליטי' ועד כמה הצליחו להתפרנס גם בימים אלו.

מה הוביל אותך לעשות את המעבר לסוכן עצמאי בעולם הביטוח?

איציק אביב, בן 45, נשוי ואב לשניים, עובד כסוכן ביטוח עצמאי כבר תקופה ארוכה אך זוכר היטב איך התחיל את הדרך בענף, החשש שליווה את תהליך ועד כמה סוכנות 'קוואליטי', עימה הוא עובד עד היום בשיתוף פעולה, סייעה לנחיתה רכה אחרי שנים שעבד כשכיר.

"המעבר לעצמאות מלווה בהמון חששות בנוגע ליכולת לייצר עבודה ולהבטיח שהדרך שאני יוצא אליה תספק לי מקור הכנסה יציב ומתגמל. לשמחתי, בחרתי להיעזר בבית הסוכן 'קוואליטי'  שכבר בתחילת הדרך סיפק מעטפת מקצועית ושיווקית שהסירה את החשש שלא אצליח לייצר עבודה יום-יומית. למדתי בסוכנות מהמרצים הטובים בארץ בתחום הפנסיוני והביטוחי, וידע הוא כמובן כוח בעולם הזה".

יריב גייזלר, בן 34 אב לשניים, מציין כי ההחלטה נבעה מהרצון להתקדם מקצועית וכלכלית. "כמשווק בעולם הביטוח ברור לך שהצעד הבא יהיה להפוך לעצמאי בתחום. זה תהליך שאני חושב שרוב הסוכנים עברו בשלב כלשהו בקריירה שלהם. כמשווק אתה נחשף לכל עולם הביטוח ולאחר שאתה צובר את הידע והניסיון הנדרש, בוער בך הרצון לעצמאות כדי להתקדם מקצועית וכלכלית".

גם דורון טל, בן 32 ואב לתאומים, מתאר סיפור דומה של הרצון לפרוץ כסוכן עצמאי אחרי שנים שעבד כשכיר. "עבדתי תקופה ארוכה בחברת ביטוח גדולה, צברתי ניסיון והיו לי את כל התנאים שאפשר לבקש כשכיר, אבל הרגשתי שיש לי עוד הרבה לתת ואני לא ממקסם את כל יכולותיי. התחלתי לעבוד עם קוואליטי והם פשוט דחפו אותי קדימה וסיפקו את כל הכלים שסוכן ביטוח עצמאי נדרש אליהם".

איתי מלאך, בן 32, מספר שעשה את הבחירה דווקא מתוך הסתכלות על טובת הלקוח. "לאחר שנים כשכיר, השכלתי להבין שטובת הלקוח היא מעל הכל וכשאתה עובד של יצרן ספציפי לא תמיד מתאפשר להביא את הפתרון הטוב ביותר עבורו. היום, כסוכן עצמאי שעובד מול כל היצרנים אני יודע לייצר את הפתרון האופטימלי עבור הלקוחות שלי".

למה בחרתם דווקא בסוכנות קוואליטי כשותף לדרך?

דורון מסביר את ההחלטה להיות תחת הסכנות בכך ש"בחרתי בקוויאליטי כי כבר בשיחה הראשונה הרגשתי שיש על מי לסמוך ואני שותף למסע. עובדים איתך הרבה על החולשות לצד חיזוק המעלות. זו למידה והתפתחות תמידית שלא בכל מקום זוכים לה."

איציק אומר כי הסיבה נבעה בעיקר מהשותפות האמיתית שהרגיש עם קוואליטי "כבר מהרגע הראשון אתה מבין שהצטרפת למקום שרואה אותך כשותף ודואג לך בהתאם. לקוואלטי יש הנהלה חזקה שמתווה דרך להצלחה. לכל סוכן מוצמד מפקח שהמטרה שלו היא פשוטה – לקדם אותך ליעדים ולהצלחות הבאות. הבנתי שמצאתי מקום שמפתח ומעשיר אותי, והתוצאות לא איחרו לבוא".

יריב הגיע לסוכנות אחרי ששמע המלצות מקרוביו. "יש לי לא מעט חברים שעשו את אותו התהליך לפניי והצטרפו לקוואליטי. לאורך כל הדרך שמעתי רק דברים טובים על הסוכנות ולכן היה לי ברור שברגע שאני אחליט לעבור לעצמאות זה יהיה רק שם".

גם איתי מציין ש"קוואליטי הוא בית סוכן מהעולם החדש, עם אנשים מאוד מוכשרים ומנוסים שיודעים לייצר מודל עסקי לסוכן החדש. הדבר הכי חשוב והערך הכי גדול עבורי הוא שקוואליטי יודעת לייצר עבורי תעסוקה מלאה בפגישות והזדמנויות מכירה."

מה הערך בלהיות סוכן עצמאי תחת ליווי צמוד של קוואליטי?

איציק: "בידיעה שאתה לא לבד במערכה. היום כסוכן עצמאי בשוק כל-כך תחרותי אתה חייב לייצר יתרון יחסי וזה מה שקוואליטי עושה. היכולת של קוואלטי לנהל דאטה והזדמנויות מכירה מאפשרת לי להתמקד בלקוח כאשר קוואלטי מספקת לי את רוב הלקוחות החדשים, ולא פחות חשוב מזה, היא מספקת מערכת קשרים חזקה עם חברות הביטוח והפיננסים המובילות וזה מאפשר לספק ללקוח את המוצר הטוב ביותר במחיר הוגן. מעבר לזה, כסוכן עצמאי שעות העבודה גמישות והכי חשוב זה שאני עובד בשביל עצמי. זו הרגשה מדהימה".

יריב מציין כי "קוואליטי הוא שותף אמיתי לדרך ואני לא מתכוון רק להצלחות. בתור סוכן עצמאי אתה מרגיש שיש לך גיבוי מלא שתומך גם כשצריך להפעיל לחצים על מנת שהמבוטח יקבל את מה שמגיע לו". איתי מוסיף כי "על קוואליטי אפשר לסמוך גם "בעת צרה" שיסייע לי בכל דבר. בטיפול בתביעה מורכבת או אפילו תשלום של תביעה לפנים משורת הדין".

ענף הביטוח דינאמי ועתיר התפתחויות, איך מצליחים להדביק את הקצב?

איציק: "ענף הביטוח הפנסיוני מתאפיין ברגולציה מוגברת שמייצרת שינויים תכופים. החוכמה להפוך את השינויים ליתרון עבור הסוכן וזה מה שאנחנו עושים. בתקופת הקורונה קוואליטי ידעה לא להפסיק את הפעילויות השיווקיות וזיהתה שהלקוחות מאוד מוטרדים מהמגפה מהפן הבריאותי ובנוגע לתשואות הקופות שלהם. יצרנו מענה מיידי לצורך של המבוטחים לשנות ולהתאים את עצמם למציאות החדשה".

יריב אומר ש"צריך להיות תחת ליווי מקצועי כל הזמן, לקרוא ולחקור בכל מדיה ולהקדיש לזה המון תשומת לב כי בסופו של דבר הסוכן נמדד במקצועיות והיכולת לתמרן במסגרת השינויים התכופים בענף. בקוואליטי אתה תמיד עם יד על הדופק".

עד כמה העבודה מספקת? ומה לגבי העתיד המקצועי?

"הסיפוק הכי גדול מגיע ברגע שאני מצליח לשפר ללקוחות שלי את החיים מבחינה כלכלית" אומר איתי. דורון מעיד ש"יש אופק כלכלי, שכר מתגמל ואין תקרת זכוכית כמו שהייתה לי בתור שכיר".

יריב מסכם כי "הסיפוק אדיר. אני לא חושב שסיפוק כזה קיים בעוד מקצוע. כשאני מגיע לפגישה ועושה ביטוח בריאות למשפחה אני יוצא בהרגשה שאני עושה שליחות אמיתית. זה סיפוק אין סופי, באיזה עוד מקצוע אתה יכול להגיד שהצלת משפחה מקריסה כלכלית או נפשית?".

בשורה התחתונה

המעבר משכיר לעצמאי מלווה בחששות טבעיים אלא שעבור סוכני ביטוח המבקשים כעת להיכנס לעולם העצמאות יש מענה בדמות בית הסוכן החדש – 'קוואליטי' , שמבטיח נחיתה רכה וליווי צמוד של מיטב המומחים בענף. לסיכומו של עניין, אם אתה מהרהר במחשבה על קריירה כסוכן ביטוח עצמאי אבל חושש מהצעד הראשון, יש לך את קוואליטי כשותפים לאורך כל הדרך.

"לא אגזים אם אגיד שהגשמתי חלום ופרצתי את תקרת הזכוכית" – סוכני ביטוח מספרים על ההחלטה לצאת לעצמאות כלכלית

    דברו איתנו!

    תודה על פנייתך, נחזור אליך בהקדם

    דברו איתנו!

      תודה על פנייתך, נחזור אליך בהקדם