Quality

המגזין שלנו

עמוד הבית > הביטוח שהכי צריכים במקרים שהכי...

הרשמו למגזין

תודה על פנייתך, נחזור אליך בהקדם

הרשמו למגזין

תודה על פנייתך, נחזור אליך בהקדם
הביטוח שהכי צריכים במקרים שהכי לא רוצים –  ביטוח מחלות קשות, לא עלינו!

הביטוח שהכי צריכים במקרים שהכי לא רוצים – ביטוח מחלות קשות, לא עלינו!

כל מה שחייבים לדעת על ביטוח מחלות קשות שנחשב למוצר חובה.

ביטוח מחלות קשות מזכה את המבוטח במענק כספי משמעותי, שגובהו נקבע בהסכם הפוליסה, בעת גילוי מחלה הנכללת ברשימת הכיסויים. הפוליסה כוללת מחלות נפוצות ואירועים שכיחים יחסית, לצד מצבים נדירים יותר, כאשר רובן המכריע של המחלות מוגדרות כמחלות מסכנות חיים וכאלה הפוגעות באופן מהותי באורח חייו של המבוטח. עם זאת, במסגרת הביטוח ניתן לרכוש הרחבות כך שמענק כספי יינתן גם במקרים של גילוי מחלה הנחשבת כרונית, אך בעלת השפעה על תפקוד המבוטח.

 

בחלק מהביטוחים מתאפשרת תביעה חוזרת במקרה של אירוע רפואי נוסף על גילוי המחלה. כלומר, במקרה של גילוי מחלה ומימוש הזכאות למענק כספי מפוליסת הביטוח, ייתכן שהפוליסה או חלקים ממנה, יתבטלו. יחד עם זאת, במקרים רבים ניתן לתבוע את אותה פוליסת ביטוח יותר מפעם אחת לאורך החיים בעת גילוי מחלה. עניין זה דורש סיוע מסוכן ביטוח שמכיר לעומק את תנאי הפוליסות והפרטים הקטנים.

 

מטרת הביטוח והייחודיות ביחס לשאר ביטוחי הבריאות

גילוי מחלה הוא ללא ספק רגע של שבר, שכן מאותו רגע מתחיל גם הליך טיפולי שעשוי להיות מייגע ומאתגר כלכלית. החולה ברוב הפעמים נזקק להשגחה רציפה, סיוע תפקודי, ייעוץ וחוות דעת של מומחים, אביזרים רפואיים, אשפוז פרטי, בדיקות מיוחדות וכיוצא בזה. צרכים אלה הכרחיים לעיתים על פני טווח זמן ארוך ומצטברים לעלויות כספיות כבדות שמעבר למשבר הרפואי מייצרים משבר כלכלי שביחד עלולים להמיט אסון בלתי הפיך על התא המשפחתי.

 

מאחר והרפואה הציבורית שבמסגרת חוק בריאות ממלכתי, בתוספת השב"ן של קופת החולים, מציעה פתרונות חלקיים בלבד, שרובם נוגעים לצרכים רפואיים ופחות למענה הכלכלי המקיף שהחולה והמשפחה זקוקים לו, ביטוח מחלות קשות משלים את הפער ומספק רשת כלכלית שתאפשר להשיג את הטיפול והתנאים המיטביים להם זקוק המבוטח מבלי להיקלע למשבר כלכלי.

מעבר לכך, בקרנות הפנסיה וביטוחי המנהלים קיימים רכיבים המפצים בגין איבוד כושר עבודה (שלעיתים דורשים עלות נוספת) אך בשונה מביטוח מחלות קשות – שמעניק באופן מיידי וחד-פעמי סכום כסף משמעותי – אותם ביטוחים מזכים את המבוטח בסכום כספי הניתן בפעימות חודשיות ולרוב אחרי תקופת זמן מרגע ההצהרה על גילוי המחלה. נוסף על כך, בביטוח מחלות קשות אין צורך להוכיח הוצאות כספיות על מנת לקבל את הסכום, אלא רק אישור הנוגע במצב הרפואי ממנו סובל/ת החולה.

 

עבור ילדים מדובר במוצר שנחיצותו אף קריטית עוד יותר שכן עבורם אין כמעט מוצרי ביטוח המעניקים מענק כספי משמעותי במצב בו חלילה המשפחה תזדקק לממן עלויות טיפולים יקרים וההוצאות הנלוות לכך וזאת במקביל למקרים רבים בהם מקור ההכנסה של המשפחה נפגע (העדרות ממושכת מהעבודה, תפקוד חלקי וכיוצא בזה).

 

איך בוחרים ביטוח מותאם אישית?

 

ביטוח מחלות קשות הוא ללא ספק מוצר חובה שמעניק שקט נפשי ועוגן כלכלי למבוטח ובני משפחתו אך גם כזה הדורש היכרות מעמיקה עם תנאי הפוליסות השונות לצד המגוון הרחב של ההרחבות והכיסויים הקיימים, כמו גם שיטות התמחור שונות. סיוע וייעוץ של סוכן ביטוח מיומן נחוצה ביותר בכל הקשור להרכבת והתאמת הביטוח כך שיענה באופן מקיף על פרופיל המבוטח וצרכיו, ויספק מטרייה ביטוחית בעת הצורך. בנוסף, הסוכן משמש כגורם מוסמך המתנהל מול חברת הביטוח למיצוי הזכויות ולהגשת התביעה, שכן מדובר לא פעם בהליך מסורבל ומייגע.

בשורה התחתונה

התקופה הנוכחית לימדה את כולנו עד כמה המציאות אינה צפויה ונתונה לרגעי משבר שמאיימים על יציבות חיינו. השלווה הנפשית שמעניק ביטוח מחלות קשות בשגרה חשוב מאין כמותו וכמובן קריטי עוד יותר כמענה כלכלית נחוץ בעת גילוי מחלה. בסוכנות הביטוח קוואליטי עומדים לרשותך סוכנים מקצועיים ואמינים, ומזמינים אותך לפגישה אישית או שיחת ייעוץ טלפונית לבחינת סכום ביטוח החיים התואם לצרכיך.

חשוב לציין כי גם אם רכשת בעבר ביטוח מחלות קשות, ניתן לבחון כעת מול סוכן קוואליטי האם יש צורך בעדכון סכומי הביטוח והאם קיימת האפשרות לחסוך בעלויות. אל תתפשר על הדאגה לעתיד היקרים לך. רק בריאות.

כותב המאמר הינו, אלירן צורי, סוכן ביטוח ומתכנן פיננסי מבית קוואלטי

מידע זה אינו מהווה יעוץ משפטי, המלצה או חוות דעת ואין בו תחליף לייעוץ ו/או שיווק פנסיוני אישי ו/או תחליף לשיווק השקעות אישי המתחשב בצרכי הלקוח, ואין בו כדי להחליף את הוראות הדין ו/או תקנון המוצר הרלוונטי.

הביטוח שהכי צריכים במקרים שהכי לא רוצים –  ביטוח מחלות קשות, לא עלינו!

דברו איתנו!

תודה על פנייתך, נחזור אליך בהקדם

דברו איתנו!

תודה על פנייתך, נחזור אליך בהקדם