Quality

המגזין שלנו

עמוד הבית > הצעד שהוביל אותי לנפץ את תקרת ...

הצעד שהוביל אותי לנפץ את תקרת הזכוכית כשכיר – ולצאת לעצמאות

הצעד שהוביל אותי לנפץ את תקרת הזכוכית כשכיר – ולצאת לעצמאות

הדרך לעצמאות מתחילה בהחלטה

השנה האחרונה שעברה עלינו וההבנה כי המציאות הכלכלית משתנה כל הזמן, הפכה עבור סוכני הביטוח לתזמון מושלם להמציא את עצמם מחדש ולצאת לדרך עצמאית בענף.

כדי להבין איך אפשר להצליח בעולם הביטוח התחרותי ועתיר השינויים, ביקשנו משחר פלדמן, סוכן ביטוח בן 38, נשוי ואב ל-2 בנות, שעבד כסוכן שכיר במשך שנים, לספר על הדרך האישית שלו, על הרגע שהחליט לעשות צעד שחלם עליו בשנתיים האחרונות, וכיצד הוא מצליח לייצר הכנסה יציבה ומתגמלת בשוק הביטוח התחרותי.

עבדת שנים כסוכן ביטוח שכיר בחברת ביטוח מובילה, למה החלטת לעזוב ולעבור לעצמאות ומה היו החששות שלך?

"המעבר לעבודה משכיר לעצמאי מלווה בחששות בעיקר באשר ליכולת לייצר תעסוקה שוטפת ומקור פרנסה יציב. כמו כן, יש חששות של תפעול העסק בעצמי, הסכמים מול היצרנים. בנוסף, אני מרגיש שהעבודה שלי היא עבודת שליחות ועזרה ברגעים הקשים של הלקוחות שלי. כעובד של חברת ביטוח אתה מוגבל מאוד בסל האפשרויות שיש לך להעניק ללקוח. כשעבדתי עם יצרן מסוים זה הפריע לי שאני יודע שיש מוצרים טובים ומתאימים יותר עבור הלקוח שאני לא יכול לספק. כסוכן עצמאי שעובד מול כל היצרנים אני יודע ומסוגל לייצר פתרון אופטימלי עבור כל הלקוחות שלי וזה מה שחיפשתי. החששות שלי התפוגגו בעיקר כי ידעתי שהאפשרויות הכלכליות כסוכן עצמאי יוכלו לשרת אותי ואת משפחתי בצורה מיטבית יותר".

איך קמת ועשית את המעבר משכיר לעצמאות, איך ידעת מה לחפש?

"זו הייתה השאלה הראשונה ששאלתי את עצמי לפני שעשיתי את הצעד. חיפשתי שותף לדרך שידע לספק לי את כל מה שנדרש כדי להצליח ובמקביל שאזכה לנחיתה רכה בתור עצמאי. לא התפשרתי וחיפשתי בית סוכן שיעטוף אותי – אם זה מבחינת פגישות, העשרת הידע המקצועי והכי חשוב, שיקיים את מה שהוא מבטיח ויהיה אמין. הגעתי לפגישה בבית הסוכן "קוואליטי" וכל השאר היסטוריה. זה בית סוכן שאני מעריך ויודע שקיבלתי את ההחלטה הכי טובה. זו שותפות אמיתית".

מה הערך בלהיות סוכן עצמאי תחת ליווי של קוואליטי?

"זה בית סוכן של העולם החדש עם צוות מוכשר ומקצועי ביותר. בשוק כל-כך תחרותי אתה חייב לייצר יתרון יחסי וזה מה שקוואליטי עושה עם הסוכנים. הכשרות, ימי עיון, ליווי צמוד ודאגה אמיתית למקצע אותך בכל התחומים כדי שתספק ללקוח שירות ומוצר ללא פשרות. גם במידה ויש בעיה מול חברות הביטוח הם שם בשבילך עד שתקבל פתרון מלא. זה שווה הכל מבחינתי".

זה גם מסייע להדביק את הקצב בעולם הביטוח שמתפתח בקצב מואץ?

"אין ספק. בקוואלטי מגיבים לכל שינוי באופן מיידי. ההדרכות וההכשרות הם חלק בלתי נפרד מהיכולת לשמור על עירנות בכל מה שקורה בענף ולדעת לספק מענה גם בתחום תחרותי ומשתנה כמו עולם הביטוח".

תספר בקצרה איך נראה יום עבודה של סוכן ביטוח עצמאי?

"לפני הכל, אתה המנהל של עצמך. כבר בבוקר אתה יודע מה הלו"ז שלך למהלך היום אחרי שבנית אותו יום או יומיים קודם, מתאמים לך פגישות, הלו"ז שלך מלא ואתה מקדיש אותו ללקוחות בלבד. לעומת שכיר שמכתיבים לו את סדר היום והוא מונחה על ידי המנהלים. בהרבה מהמקרים כשכיר אתה לא מצליח למקסם את היכולות, כסוכן עצמאי זה בדיוק להיפך".

עד כמה העבודה כעצמאי מספקת ביחס לשכיר? מה לגבי העתיד המקצועי?

"כעצמאי אתה מרגיש שליחות, אתה מרכיב ללקוח את המעטפת הביטוחית הטובה ביותר בין מגוון רחב של אפשרויות. זו תחושת סיפוק מטורפת – אם זה בשירות שאתה מספק, בתכנון התיק הביטוחי והפנסיוני וללא ספק בעזרה בתביעות ששם אתה מבין עד כמה אתה קריטי עבור הלקוח".

 

בשורה התחתונה

בשורה התחתונה, ישנו חלון הזדמנויות עבור סוכני הביטוח המבקשים לפרוץ את תקרת הזכוכית ולצאת לדרך עצמאית. המעבר מלווה בחששות טבעיים ,אלא שעבור סוכני ביטוח שכירים יש מענה בדמות בית הסוכן 'קוואליטי', המספק לבוחרים לצאת לדרך עצמאית מעטפת מקצועית ושיווקית. לסיכומו של עניין, אם אתה מהרהר במחשבה על קריירה כסוכן ביטוח עצמאי אבל חושש מהצעד הראשון, יש לך את בית הסוכן קוואליטי כשותפים אמיתיים לאורך כל הדרך.

 

כותב המאמר הינו שחר פלדמן, סוכן ביטוח ומתכנן פיננסי מבית קוואליטי

מידע זה אינו מהווה יעוץ משפטי, המלצה או חוות דעת ואין בו תחליף לייעוץ ו/או שיווק פנסיוני אישי ו/או תחליף לשיווק השקעות אישי המתחשב בצרכי הלקוח, ואין בו כדי להחליף את הוראות הדין ו/או תקנון המוצר הרלוונטי.

הצעד שהוביל אותי לנפץ את תקרת הזכוכית כשכיר – ולצאת לעצמאות

    דברו איתנו!

    תודה על פנייתך, נחזור אליך בהקדם

    דברו איתנו!

      תודה על פנייתך, נחזור אליך בהקדם